Желаю наконец-то отвлечься от учебы и праздновать по полной !!!!!!!! ))) З.Ы желаю также,, что бы завтра головка не бо-бо ....и вы с друзьями были в хорошей...нет...наилучшей форме!  12 січня 1755 року, імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ „Про заснування Московського університету» і 12 (25) січня стало офіційним університетським днем (тоді він називався «День створення Московського університету»). Проект першого в Росії університету був розроблений Михайлом Ломоносовим. З тих пір свята Тетяна вважається покровителькою студентів. І взагалі, студентам пощастило – вони мають аж два власних свята – 17 листопада – Міжнародний день студента і 25 січня – Тетянин день! До речі, стародавнє ім'я «Татіана» в перекладі з грецького означає «засновниця».
У 60-70 рр. XIX століття Тетянин день перетворюється на неофіційне студентське свято. До того ж, з нього починалися студентські канікули, і саме цю подію студентська братія завжди весело відзначала. святкування "професійного" дня студентів мало свої традиції та ритуал - влаштовувалися урочисті акти з роздачею нагород і промовами.
Спочатку це свято відзначалося лише в Москві і дуже пишно. За спогадами очевидців, щорічне святкування Тетяниного дня було для Москви справжньою подією.
Воно складалося з двох частин: нетривалій офіційній церемонії в будівлі університету і галасливого народного гуляння, участь в якому брала майже вся столиця.
У XVIII - першій половині XIX століття університетським, а тому і студентським святом стали урочисті акти в ознаменування закінчення навчального року, на них була присутня публіка, роздавалися нагороди, виголошувалися промови В той же час офіційним університетським днем, молебнем, що відзначається в університетській церкві, було 12 січня. Але його називали не Тетяниним днем, а "день заснування Московського університету".
Потім за указом Миколи І, де він розпорядився святкувати не день відкриття університету, а підписання акту про його утворення, з'явилося студентське свято - Тетянин день і День студента.
Не дивлячись на те, що історія свята своїм корінням йде в далеке минуле, традиції збереглися і до цього дня. Студентська братія як влаштовувала широкі гуляння більше ста років тому, так і в XXI столітті вважає за краще відзначити своє свято шумно і весело. До речі, цього дня квартальні навіть надзвичайно тверезих студентів не чіпали. А якщо і наближалися, то козиряли і запитували: «Чи не має потреби пан студент в допомозі".
У народі кажуть, що у цей день сонце повертає до літа, а зима – до морозів. Якщо день буде сонячним, то рано повернуться птахи, якщо сніг піде, то літо буде дощовим, а якщо вдарять морози – тоді літо буде теплим.
Тож, слідкуйте уважно за погодою!
|